Kuchyňa zariadená v tmavých farbách má niekoľko výhod – pôsobí domácky, teplo a útulne a na tmavom nábytku nie sú veľmi nápadné nečistoty. Nevýhodou však môže byť, ak sa kuchyňa nachádza v tmavšej časti bytu alebo domu, kde nie je dostatok prirodzeného svetla. Poradíme vám ako rozžiarite vašu kuchyňu s pomocou jednoduchých tipov.
1. Zariaďte si kuchynskú linku v svetlých farbách
Tmavá kuchyňa alebo kuchynský kút si pýta svetlý nábytok. Ideálnou farbou do vašej kuchyne preto bude biela alebo krémová. Biela kuchynská linka opticky zväčší priestor a nemusíte sa ju báť skombinovať s tmavšou pracovnou doskou a podlahovou krytinou. Do tmavšej miestnosti je vhodný aj kuchynský komplet vo vzhľade svetlého dreva, ktorý jednoducho doladíte jedálenským nábytkom, ktorý môže byť vyrobený z dreva či kombinácie kovu a plastu.
2. Využite prirodzené svetlo na maximum
Pre tmavšie miestnosti v dome či byte je obzvlášť dôležitý prístup k prirodzenému dennému svetlu. Vaše kuchynské okno by preto malo byť čo najmenej blokované prekážkami v podobe záclon, závesov či predmetov na parapetnej doske. Skvelým riešením sú biele žalúzie, ktoré sa montujú priamo na okno. V dobre osvetlenej kuchyni krásne vynikne nielen biely, ale aj svetlosivý či béžový nábytok, ale aj kuchynská linka v drevenom vzhľade so zlatistým nádychom.
3. Lesklá kuchynská linka = ešte viac svetla
Ak chcete ešte viac presvetliť tmavý priestor kuchyne, investujte do kuchynskej linky v lesklom prevedení a ideálne v bielej, krémovej, béžovej alebo svetlosivej farbe. Lesk pristane aj pastelovej ružovej, žltej či bledomodrej kuchynskej linke. Vysoký lesk pôsobí elegantne a odráža svetlo podobne ako zrkadlo – napriek náročnejšej údržbe je preto vhodný do tmavšej kuchyne. Lesklý kuchynský nábytok je ideálny do kuchyne zariadenej v modernom štýle a dobre sa kombinuje s jedálenskými súpravami z kovu, plastu a skla.
4. Odľahčite hornú časť kuchynskej linky
Nie každá kuchynská linka musí mať nevyhnutne horné poličky. Platí to najmä pre atypické priestory, ktorými sú malé a úzke kuchynky v tmavších chodbách či podkrovné kuchyne. V takom prípade vám úplne postačí napríklad nápaditá dvojfarebná kuchynská linka, ktorá nemusí mať horné skrinky po celej svojej dĺžke. Namiesto skriniek môžete nechať voľný priestor alebo umiestniť na steny niekoľko nenápadných poličiek, na ktorých môžete skladovať drobné predmety ako sú hrnčeky alebo nádoby s korením.
5. Stavte na svetlý jedálenský nábytok
Ak chcete do vašej kuchyne vniesť viac svetla, zamerajte sa na jedálenský nábytok v svetlých farbách a s vyšším leskom. Rozkladací jedálenský stôl v kombinácii kov a tvrdené sklo je ideálny do väčšej, modernej kuchyne. Do malej kuchynky je vhodný kovový jedálenský stôl so sklenenou doskou, barový stolík s čalúnenými alebo plastovými barovými stoličkami alebo jedálenská súprava zo svetlého dreva.
P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku do kuchyne, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.