Pri kúpe kuchynskej linky sa riadime jednoduchým pravidlom: musí vám vo všetkom vyhovovať každý jeden deň. Preto je potrebné, aby ste pri zariaďovaní kuchynskej linky nenechali nič na náhodu. Všetky kroky si premyslite minimálne dvakrát.
Kuchynský priestor by mal byť priestranný s množstvom úložného priestoru, pričom by zároveň mal pôsobiť veľmi moderne a nadčasovo. Kuchynská linka sa vám má páčiť aj o rok, o dva či o desať. Potrebujete preto vytvoriť pretrvávajúci interiér, v ktorom sa budete cítiť vynikajúco, a neustále bude na vás pôsobiť neopozerane.
Na začiatku si vymedzte priestor a farbu
Keď sa rozhodujete, aké farebné prevedenie bude mať vaša kuchynská linka, vstupujete do neznáma, v ktorom je potrebné pohybovať sa s maximálnou opatrnosťou. Voľba tej správnej farby vašej budúcej kuchynskej linky bude ovplyvňovať každý deň vo vašom živote.
Opatrnosti pri výbere kuchynskej linky rozhodne nikdy nie je dosť. Môže sa totiž stať, že farebné prevedenie kuchyne sa vám zunuje a rýchlo opozerá. Preto treba siahať po nadčasových farbách, ktoré vás neomrzia ani po niekoľkých rokoch.
Na začiatku si predstavte priestor ako celok. Predstavte si nielen nábytok a zariadenie, ale aj farbu podlahy či stien, s ktorými budete kuchynskú linku zlaďovať. Nedajte však na prvoplánové nápady. O farebnosti premýšľajte dlho a dôkladne, aby bola vaša kuchynská linka doladená do posledných detailov. Cieľom je, aby sa vám vaša kuchynská linka páčila vždy, keď ju zbadáte.
Trendom sú svetlé farby
Pri výbere farebného prevedenia vašej vysnívanej kuchynskej linky sa pokojne zbavte predstavy o jednofarebnej kuchyni. Už dávno sú preč trendy, ktoré sa orientujú len na prírodné tóny farieb so štruktúrou dreva. Práve naopak: ľudia čoraz častejšie siahajú po svetlých výrazných farbách, ktoré sa dobre kombinujú s interiérom.
Farebná kuchynská linka je skvelou voľbou, ako pridať kuchyni dušu a urobiť ju nadčasovou. Treba však nájsť hranicu medzi tým, čo je vkusné a čo bude v konečnom dôsledku pôsobiť ako gýč. Nemusí to byť nevyhnutne sýta bordová či žiarivo žltá farba. Aj neutrálnejšie farebné odtiene - svetlá ružová, sivá, béžová či svetlomodrá - dokážu vytvoriť silný dojem.
Kombinácia farieb v kuchyni dokáže vytvoriť hravé miesto, ktoré bude ovplyvňovať vaše emócie a nálady. Pri príprave obľúbených jedál sa môžu dokonca podieľať na kreativite pri varení. Môžete tiež farebne oddeliť kuchynskú linku: spodné skrinky zladíte do inej farby ako vrchné. Kombinácií je naozaj veľa. Dajte si však pozor na prílišné farebné kontrasty. Výsledný efekt by mohol byť presne opačný, ako bola vaša samotná ideálna predstava.